Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Radosny chłopiec i napis PCPR w Sieradzu
  • Dłonie odciśnięte kolorową farbą z elementami radosnymi przypominające wiosenną łąkę oraz logo PCPR.

SZKOLENIA DLA OPIEKUNÓW FAKTYCZNYCH OSÓB NIESAMODZIELNYCH

naglowek 550x110.png

23 lipca ruszają pierwsze Szkolenia dla Opiekunów Faktycznych Osób Niesamodzielnych w ramach Centrum Usług Społecznych w Powiecie Sieradzkim.

Spotkania będą dotyczyły m.in.: sposobów sprawowania opieki nad osobą niesamodzielną, higieny osobistej, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pielęgnacji i profilaktyki.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Czytaj więcej: SZKOLENIA DLA OPIEKUNÓW FAKTYCZNYCH OSÓB NIESAMODZIELNYCH

Z Asystentem możesz wiele!

Myślisz, że nie możesz? Myślisz, że masz ograniczenia? Prawda! Tylko kto ich nie ma?
Ważne co robisz by łamać swoje bariery.

W przypadku niepełnosprawności twoim "lodołamaczem" może być Asystent.

Czytaj więcej: Z Asystentem możesz wiele!

PCPR w Sieradzu jako realizator projektu „Centrum Usług Społecznych w Powiecie Sieradzkim” prowadzi rekrutację do zadania: Krótkookresowy Całodobowy Pobyt Wytchnieniowy w Placówce Stacjonarnej.

     Krótkookresowy całodobowy pobyt wytchnieniowy w placówce stacjonarnej przyznawany jest osobom niesamodzielnym na wniosek opiekunów faktycznych w celu: zapewnienia chwili wytchnienia rodzinom od codziennej, trudnej i wyczerpującej opieki nad chorym, powrotu sił i energii na jej kontynuowanie po powrocie osoby chorej do domu, opieki w sytuacji kryzysowej dla opiekunów, np.: konieczność poddania się zabiegowi, rehabilitacji, leczenia szpitalnego itp. lub konieczności zapewnienia opieki całodobowej osobie niesamodzielnej i/lub z niepełnosprawnością z powodu innej uzasadnionej przyczyny nieobecności opiekuna w życiu codziennym tych osób.

2

Czytaj więcej: PCPR w Sieradzu jako realizator projektu „Centrum Usług Społecznych w Powiecie Sieradzkim”...